Ką svarbu žinoti stojantiems į Mykolo Romerio universitetą?

Iki rugpjūčio 5 dienos dienos norintys studijuoti gali teikti prašymus pirmosios pakopos ir vientisosioms studijoms LAMA BPO sistemoje. Ką svarbu žinoti norintiems studijuoti Mykolo Romerio universitete?

Mokėti už studijas bus galima dalimis

Šiemet Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai padidinus norminę studijų kainą, universitetas stojantiesiems siūlys pasinaudoti lanksčiu mokėjimo už studijas grafiku. „Studijuojantys turės galimybę sumokėti už studijas ne visą sumą už semestrą iškart, bet dalimis pagal individualiai sudarytą planą. Mokėjimus semestro metu bus galima skaidyti į dvi ar net tris dalis“, – sako Mykolo Romerio universiteto Priėmimo ir rinkodaros skyriaus vadovė Simona Laiconaitė. Ši MRU studijų apmokėjimo tvarka leidžia suplanuoti ir dalimis sumokėti už studijas kiekvieną semestrą ir jau dirbantiems ir siekiantiems kokybiško išsilavinimo, ir dar tik planuojantiems savo sėkmingos karjeros pradžią.

Pagal naujausius 2019 m. Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų ir absolventų karjeros valdymo informacinės sistemos, „Sodros“ ir Studentų registro duomenis, MRU yra Nr. 1 tarp didžiausių universitetų socialinių mokslų srityje pagal bakalauro studijų absolventų vidutinį darbo užmokestį praėjus metams po studijų – todėl investuojantys čia į savo išsilavinimą geriau konkuruoja darbo rinkoje.

Galimybės studijuoti anglų kalba

Dėl pasaulinės pandemijos pastaraisiais metais sumažėjus galimybėms studijuoti užsienyje, vis daugiau lietuvių atranda studijų patrauklumą ir Lietuvoje, ypač kalbant apie studijų programas anglų kalba. „Mykolo Romerio universitetas suteikia išskirtines galimybes anglų kalba mokytis iš profesionalių dėstytojų, o studijos anglų kalba tarptautinėje aplinkoje leidžia geriau pasiruošti ir būti konkurencingu ne tik vietinėje, bet ir tarptautinėje darbo rinkoje,“ – pažymi Mykolo Romerio universiteto Priėmimo ir rinkodaros skyriaus vadovė Simona Laiconaitė.

MRU –žurnalo „Reitingai“ duomenimis pripažintas tarptautiškiausiu universitetu Lietuvoje. Nuolat augantis trečiųjų šalių studentų skaičius Mykolo Romerio universitete rodo ne tik didėjantį studijų rytų Europos regione, kaip pakankamai naujos studijų rinkos, patrauklumą, bet ir dėl aukštos studijų kokybės augantį studijų Mykolo Romerio universitete konkurencingumą – didėja universitete studijuojančių Europos Sąjungos piliečių skaičius.

Universiteto tarptautiškumas išlieka prioritetu universiteto veikloje – tai rodo ir gerėjančios universiteto pozicijos pasauliniame „QS World University Rankings by Subject” universitetų reitinge. Teisės, kuri tradiciškai siejama su nacionaliniu kontekstu, krypties reitinge MRU pateko tarp 250 geriausių pasaulio universitetų.

Naujos ir perspektyvios studijų programos

Šiemet universitetas siūlo rinktis iš 28 bakalauro programų, tarp jų – ir 4 naujos. Tarp šių metų naujienų – „Teisė ir finansinės technologijos (Fintech)“, kurią  Mykolo Romerio universiteto (MRU) teisės mokykla sukūrė bendradarbiaudama su privataus sektoriaus partneriais. Teisininkų su finansinių technologijų specializacija parengime dalyvaus Lietuvos verslo įmonės, bankai bei Fintech srityje pirmaujančios advokatų kontoros. Tarp šios programos partnerių – „Danske Bank“, Lietuvos bankų asociacija, „GlobalNetInt“, „Paysera“, „Shiff Financial Services“, Sorainen, Šiaulių bankas „WALLESS“.

Dar viena nauja studijų programa – ir Vilniuje vykdoma „Teisė ir tarptautiniai santykiai“, kurioje bus rengiami teisės specialistus, turinčius tarpdisciplininių kompetencijų teisės ir tarptautinių santykių srityje. Taip pat „Viešoji politika ir komunikacija“ parengti turinčius teorinių ir praktinių tarpdisciplininių žinių aukštos kvalifikacijos specialistus politikos, viešosios politikos ir komunikacijos srityse. Siekiama, jog studijas baigusieji turėtų kompetencijas analizuoti, kritiškai vertinti, siūlyti įrodymais pagrįstus problemų sprendimus. „Prekės ženklo ir reklamos vadybos“ studijos yra skirtos parengti verslo krypties specialistus tarpusavyje glaudžiai susijusiose prekės ženklo ir reklamos vadybos srityse.

Universitete ir tarp lietuvių auga studijų anglų kalba populiarumas – šiuo metu MRU jau dėstomos 6 programos anglų kalba.

Kasmet įvairios valstybinės institucijos pateikia tikslinių vietų užsakymą įvairių sričių statutinių specialistų parengimui Mykolo Romerio universitete. Šiemet Vidaus reikalų ministerija užsakė priimti 70 studentų į „Teisė ir policijos veikla“ programą. Visiems įstojusiems į valstybės nefinansuojamas vietas, studijų kaina kompensuojama VRM nustatyta tvarka.

Šiemet universitete abiturientams bus siūloma rinktis ir savarankiško neformalaus mokymosi kelią nepriklausomai nuo valstybinio egzamino rezultatų projekte „4mm. Pasistiebk“. Klausytojo statusą turintys jaunuoliai galės savarankiškai rinktis studijų dalykus iš MRU vykdomų programų ir taip susimodeliuoti individualią studijų programą, taip pat lygiagrečiai mokytis padedant ir mokytojams ekspertams. Sėkmingai išlaikius pasirinkto studijų dalyko egzaminą tokiam klausytojui bus suteikiamas išlaikyto studijų dalyko pažymėjimas, kuris vėliau gali būti užskaitytas apsisprendus studijuoti ir tapus norimos programos studentu.

Mykolo Romerio universiteto Priėmimo ir rinkodaros skyriaus vadovė Simona Laiconaitė linki abiturientams atidžiai rinktis studijas. „Visi Lietuvos universitetai turi stiprių studijų programų, todėl abiturientams palinkėčiau spręsti, kur studijuoti, ne pagal pastato iškabą, bet pasidomėti programos turiniu, dėstomais dalykais, o svarbiausia – rinktis tas studijas, kurios jiems iš tiesų įdomios. Tuomet ne tik studijos bus sėkmingesnės, bet ir bet ir karjeros pasiekimai kur kas geresni. Kviečiame prisijungti prie MRU bendruomenės, nes čia ugdomos kompetencijos, kurios padės absolventams sėkmingai konkuruoti darbo rinkoje ir atrasti savo profesinį kelią“.

Daugiau informacijos apie MRU bakalauro programas: https://www.mruni.eu/priemimo-taisykles-bakalauro-studijos/

TAIP PAT SKAITYKITE