Moksleivių atostogos varo iš proto? Kuo sudominti vaikus tarpušvenčiu

Vaikų žiemos atostogos. Ką veikti

Prasidėjusios moksleivių atostogos – ne tik labai lauktas džiaugsmas vaikams, bet ir nemažas galvosūkis tėvams. Kuo užimti namuose likusius vaikus? Laimei, šį sezoną šalyje netrūksta ne tik pramoginių, bet ir edukacinių veiklų visai šeimai.

Kviečia Lietuvos dvarai

Iš arčiau susipažinti su mūsų istorija šiemet kaip niekada aktyviai kviečia Lietuvoje išlikusios autentiškos dvarų sodybos. Jose – ne tik vis dar gyvybe alsuojanti autentiška istorinė dvasia, bet ir įvairios pramogos – nuo kelionės po kosmosą iki Kalėdų Senelio rezidencijos.

Pavyzdžiui, didžiausias dvaras šalyje Pakruojyje šiemet įkūrė didžiausią žiemos festivalį regione „Kalėdų kosminė stotis“. Jame – 15 ha teritorijoje besidriekiantys kosmoso bei vandenynų pasaulio šviesų parkai, o renginį vainikuoja įspūdingas Kalėdų miestelis – tikrieji Kalėdų namai.

Pramogos čia derinamos su edukacija: vaikai ne tik gali susitikti su kosminiu Kalėdų Seneliu ir jo paštininku kupranugariu Bučkiu, parašyti jiems laišką, žavėtis įspūdingais lazerių pasirodymais, šou programa, tūkstančiais lempučių ar klaidžioti po šviesų parkus, bet ir mokytis. Festivalio lankytojai sužino kaip gimė Visata, iš arti apžiūri Saulės sistemą bei sužino, kaip svarbu nuo taršos saugoti vandenynus. Dvare jie taip pat mokosi gaminti autentiškas lietuviškas dovanas kartu su nykštukais amatininkais bei pajunta unikalią XIX amžiaus Lietuvos istoriją.

Tiesa, Kalėdų Senelį sutikti galima ne tik dvaruose – vienas iš jų laukia mažųjų lankytojų ir Kalėdų Slėnyje Trakuose.

Su istorija pažindina ekskursijos

Vaikams parodyti mūsų šalies istoriją gyvai kviečia ir didmiesčiai. Sostinės Signatarų namuose visi norintys kasdien kviečiami į virtualios realybės filmo pagal M. K. Čiurlionio kūrybą „Angelų takais“ seansus.

40 min. trukmės filmas sulaukė itin didelio pripažinimo tarptautiniuose festivaliuose, pelnė įvairius apdovanojimus, o M. K. Čiurlionio kūrybos tyrėjai tikina, kad jis tiesiog alsuoja čiurlioniška dvasia.

Tai – puikus būdas iš arčiau ir neįprastai pažinti didžiuosius mūsų šalies kūrėjus bei meną.

Kauno istorijas naujomis akimis pamatyti iki pat metų pabaigos kviečia šventinio žaidimo visai šeimai „Kalėdinė užuomina“ organizatoriai. Jo metu užuominų pagalba vaikai ir suaugusieji keliauja po senamiestį ir atranda netikėtas jo praeities istorijas.

Kaune šeimos tarpušvenčiu kviečiamos aplankyti ir paslaptinguosius požemius. Ekskursijos metu dalyviai gali sutikti net XV – XVII amžiaus Kauno pilies rūsiuose tūnantį Pilies vaiduoklį, o su tėvais atvykusiems vaikams iki 18 metų pramoga – nemokama.

Koncertai ir spektakliai – visai šeimai

Mažieji teatro bei literatūros gerbėjai sostinėje tarpušvenčiu veiklos taip pat turės. Vien gruodžio 30-31 Vilniaus teatre „Lėlė“ rodomas lėlių bei objektų spektaklis visai šeimai „Mano Vilnius mano“ pagal Justino Žilinsko kūrinį žada puikias patirtis.

Tuo tarpu Kauno valstybinėje filharmonijoje visą tarpušvenčio laikotarpį vyks įvairius renginius siūlantis koncertų ciklas „Nuo šv. Kalėdų iki Naujųjų metų“.

TAIP PAT SKAITYKITE