Ne tik magiškieji grybai veikia smegenis – rado tokius, kurie skatina ląstelių augimą ir gerina atmintį

Gericijus

Pastaraisiais metais grybai susilaukia vis daugiau dėmesio dėl savo potencialo padėti mūsų smegenims augti ir funkcionuoti. Ir kalba šiuo atveju eina ne vien apie haliucinogeninius grybus. 

Pavyzdžiui, gericijai jau seniai garsėja teigiamu poveikiu psichikos sveikatai, o naujausi tyrimai patvirtina jų poveikį mažinant depresijos riziką ir apribojant Alzheimerio ligos daromą žalą.

Naujame tarptautinės mokslininkų grupės atliktame tyrime buvo išskirti gericijuose (Hericium erinaceus) – dar kartais liūto karčiais vadinamuose valgomuose grybuose – esantys junginiai, galintys paskatinti nervų augimą ir pagerinti atmintį.

„Gericijų ekstraktai šimtmečius naudojami tradicinėje Azijos šalių medicinoje, tačiau mes norėjome moksliškai nustatyti galimą jų poveikį smegenų ląstelėms“, – sako pagrindinis tyrimo autorius, Kvinslando smegenų instituto mokslininkas Frédéricas Meunieras.

Gericijus tyrę mokslininkai išskyrė N-de feniletilizohericerinu vadinamą junginį ir jo hidrofobinį darinį hericeną A, ir išbandė jų poveikį laboratorijoje auginamiems iš žiurkių embrionų paimtiems neuronams.

TAIP PAT SKAITYKITE