Radviliškio rajono valdžia investuos į mokytojus ir studentus

Investicijos į mokytojus

Radviliškio rajono savivaldybė praneša apie naujas iniciatyvas, skirtas pritraukti pedagogus dirbti vietos ugdymo įstaigose, o jaunus žmones rinktis trūkstamų specializacijų mokytojų profesijos studijas. Praėjusiame Tarybos posėdyje rajono politikai pritarė sprendimui apmokėti dalį būsimųjų pedagogų studijų kainos, mokėti jiems stipendijas ir skirti vienkartines išmokas į rajoną atvykstantiems trūkstamų specializacijų mokytojams. 

Padengs dalį studijų kainos

Tvarkos apraše numatyta, kad savivaldybė gali padengti iki 50 procentų studijų kainos studentams, kurie mokosi specialybių, reikalingų rajono mokyklose. 

Parama teikiama ugdymo krypties programų pirmosios pakopos pedagogikos studijų dviejų paskutinių kursų studentams bei pedagoginėse profesinėse studijose ir pedagogų perkvalifikavimo studijose besimokantiems asmenims. 

Savivaldybės paramą gavę studentai turės įsipareigoti po studijų dirbti rajono mokyklose bent trejus metus.

Skirs vienkartines išmokas

Vienkartinės išmokos, siekiančios keturias minimalias mėnesines algas, bus skiriamos trūkstamų specializacijų pedagogams bei psichologams, kurie atvyksta dirbti į Radviliškį iš kitų miestų ar rajonų, grįžta į pedagoginę veiklą po ne trumpesnės kaip trejų metų pertraukos ir įsipareigoja dirbti Savivaldybės mokyklose bent trejus metus ne mažesniu kaip 0,75 etato krūviu.

Dokumentai dėl finansavimo studijoms turi būti pateikti iki rugsėjo 30 dienos, o dėl vienkartinių išmokų – iki rugsėjo 15 dienos.

Mokytojų gretos retėja

Tame pačiame Tarybos posėdyje Radviliškio rajono valdžia nusprendė mokėti savivaldybės stipendijas studentams, kurie studijuoja trūkstamų pedagogų-dalykininkų specialybes ir baigę studijas ketina sugrįžti dirbti į Radviliškio rajono ugdymo įstaigas. Tikimasi, kad Savivaldybės mokama stipendija paskatins jaunus žmones rinktis trūkstamų specializacijų mokytojo profesiją, nes pedagogų gretos mokyklose retėja. 

Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus atlikta pedagogų poreikio 2024–2025 mokslo metams analizė parodė, kad kitais mokslo metais rajono mokyklose gali trūkti 20 pedagogų, o laikotarpiu iki 2025–2029 mokslo metų – net 60 pedagogų. Šiais metais iki rugsėjo 1 dienos mokyklas palieka net 20 pedagogų, išeidami į senatvės ir išankstines pensijas.

Kas mėnesį mokės 250 eurų stipendiją

Rajono valdžia nusprendė, kad trūkstamų specializacijų bakalauro ar magistro studijas pasirinkusiems studentams rajono Savivaldybė mokės 250 eurų stipendiją kas mėnesį. Kadangi mokslo metai trunka dešimt mėnesių, per metus studentui būtų išmokėta 2500 eurų suma. Pretenduoti į šią stipendiją galės tik Radviliškio rajone gyvenamąją vietą deklaravę studentai. 

Stipendiją gaunantis studentas turės įsipareigoti, kad po studijų įsidarbins vienoje iš Radviliškio rajono savivaldybės pasiūlytų rajono įstaigų ne trumpiau kaip 3-ejus metus per 5-erių metų laikotarpį.

Siekia, kad mokytojai jaustųsi vertinami

Pasak Radviliškio rajono savivaldybės mero Kazimiero Račkauskio, šios iniciatyvos yra svarbus žingsnis siekiant užtikrinti, kad mūsų mokyklose dirbtų reikalingi ir kvalifikuoti pedagogai. 

„Esame įsitikinę, kad šios priemonės padės pritraukti daugiau mokytojų į mūsų rajoną ir pagerinti ugdymo kokybę. Mūsų tikslas – sukurti tokias sąlygas, kurios ne tik skatintų naujus specialistus atvykti, bet ir kad jie mūsų rajone jaustųsi vertinami. Ši iniciatyva yra tik vienas iš žingsnių, siekiant kurti kokybišką ugdymą Radviliškio rajone. Mes esame pasiruošę tęsti šį darbą ir ieškoti naujų būdų, kaip pagerinti mūsų švietimo sistemą“, – po posėdžio kalbėjo meras K. Račkauskis.

Kompensuoja kelionės išlaidas

Tai ne pirmoji iniciatyva Radviliškio rajone, kuria į rajono švietimo įstaigas siekiama pritraukti pedagogus iš aplinkinių rajonų. 

Praėjusių metų rugpjūčio 31 dieną Radviliškio rajono savivaldybės taryba pritarė pasiūlymui, kad toliau nuo mokyklos gyvenantiems mokytojams jau nuo rugsėjo 1-osios būtų kompensuotos jų kelionės į darbą išlaidos. 

Pedagogams ir kitiems švietimo specialistams už kiekvieną nuvažiuotą kilometrą kompensuojama po 10 centų. Šia kompensacija gali pasinaudoti visi, kuriems iš namų į darbą reikia važiuoti nuo 15 iki 50 kilometrų.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija

TAIP PAT SKAITYKITE