Seimo Žmogaus teisių komitetas rengia diskusiją apie pasirengimą įtraukiajam ugdymui

Įtraukusis ugdymas

Vasario 7 d., trečiadienį, 10 val. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) vyks apskritojo stalo diskusija „Pasirengimo įtraukiajam ugdymui sėkmės ir nesėkmės Lietuvoje“. 

Diskusiją inicijuoja Seimo žmogaus teisių komitetas kartu su Lietuvos negalios organizacijų forumu (LNF) ir Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisija prie Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos. Renginiu siekiama suteikti galimybę žmonių su negalia teisių užtikrinimo srityje dirbančioms nevyriausybinėms organizacijoms ir ekspertams aptarti procesus, lydinčius pasirengimą įtraukiajam ugdymui Lietuvos mokyklose.

Diskusijoje dalyvaus Seimo nariai, nevyriausybinių organizacijų ir švietimo įstaigų atstovai, ekspertai, žmonių su negalia bendruomenės nariai, kurie pasidalins savo patirtimis, iššūkiais ir poreikiais įtraukiojo ugdymo srityje.

Prieš diskusiją – 9.30 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje vyks spaudos konferencija „Kas ir kodėl siekia atšaukti įtraukųjį ugdymą?“. 

2023 m. gruodžio mėn. Seime buvo pateiktas Švietimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-3419, kuriuo siekiama pakeisti 2020 metais Seimo priimtas ir 2024 m. rugsėjo 1 d. įsigaliosiančias Švietimo įstatymo pataisas ir apriboti tėvų, auginančių didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus, laisvę ir teisę pasirinkti ugdymo įstaigą. Pakeitimais siekiama sudaryti galimybes švietimo įstaigoms nepriimti didelių specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus ir nukreipti juos į kitas (tariamai geriau pritaikytas) švietimo įstaigas.

Spaudos konferencija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su negalia teisių užtikrinimo srityje dirbančių nevyriausybinių organizacijų ir ekspertų kritišką požiūrį į teikiamus Švietimo įstatymo pakeitimus.

 Spaudos konferencijoje dalyvaus: Seimo žmogaus teisių komiteto primininkas Tomas Vytautas Raskevičius, Seimo neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė, Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisijos pirmininko pavaduotoja Indrė Širvinskaitė, Vytauto Didžiojo universiteto Socialinio darbo katedros profesorius, buvęs (2015–2022) Jungtinių Tautų Žmonių su negalia komiteto narys ekspertas ir vicepirmininkas dr. Jonas Ruškus, LNF švietimo komiteto atstovas, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos viceprezidentas Vilmantas Balčikonis.

TAIP PAT SKAITYKITE