Televizorių gamintojai žengia į ryškumo karus ir vaizdus be laidų

Televizoriai naujienos

Šių dienų televizoriai, rodos, pasiekė lygį, kai tobulėti nebėra kur. Beveik visi jie ploni it skustuvas ir mūsų akis jau kurį laiką glosto 4K ar dar didesnės raiškos vaizdai. Vis dėlto ekspertai teigia, jog televizorių progresas ne sustojo, o veikiau susikoncentravo į mažiau pastebimas sritis. 2023 m. rinkos naujovės namų kino entuziastams padės mėgautis dar ryškesne bei labiau įtraukiančia vizualine patirtimi, o norintiems sutaupyti – mėgautis iki šiol tik brangiausiems modeliams būdingais atributais.

„Nors televizoriai jau eilę metų atrodo taip pat, tai tikrai nereiškia, kad jų gamintojai sėdi sudėję rankas. Šiųmetė CES technologijų paroda, kurioje televizorių rinkos žaidėjai tradiciškai pristato svarbiausias metų inovacijas, parodė, jog kompanijos pradėjo daugiau dėmesio skirti ne raiškai, o pačiai vaizdo kokybei ir tokiems patogumams, kaip belaidis vaizdo ir garso signalų perdavimas. Tačiau daugelį pirkėjų turėtų nudžiuginti ir tai, kad dauguma šių naujovių nėra tokios esminės, kad nevertėtų apsvarstyti jau atpigusių praėjusių metų modelių įsigijimo“, – teigia „Telia“ televizorių ekspertė Milda Marcinkevičiūtė.

Iškastas vaizdo ryškumo karo kirvis

Pasak pašnekovės, viena svarbiausių 2023 m. televizorių rinkos tendencijų – prasidėjusios kovos dėl vaizdo ryškumo. Sodriomis spalvomis pasižyminčią OLED technologijos matricą naudojantys prietaisai šiemet pradėjo artėti prie vaizdo ryškumu garsėjusių „Mini LED“ televizorių, kas vartotojams leis neaukoti vieno ar kito kiekvienos technologijos pranašumo. 

„CES parodoje „LG“ pristatė 70 proc. už vidutinį OLED televizorių ryškesnį „G3 OLED“ modelį, o „Samsung“ pademonstravo ypač šviesią antros kartos „QD-OLED“ technologijos matricą, kurią naudojantys televizoriai ant parduotuvių lentynų atsidurs dar šiemet. Bendrovė teigia, kad pastarieji galės pasiekti net 2000 nitų maksimalų ryškumą ir taip visiškai pasivyti iki šiol pirmavusius „Mini LED“ modelius. Toks didelis ryškumas leis aiškiu vaizdu mėgautis net tada, kai pro langą į ekraną šviečia ryškiausia saulė ar tais atvejai, kai televizorius pastatomas itin ryškiai apšviestoje patalpoje“, – aiškina M. Marcinkevičiūtė. 

8K raiškos fronte nieko naujo

Specialistė pastebi, jog šiemet rinkoje pritilo kalbos apie kelerių ankstesnių metų sensacija buvusią 8K rezoliuciją. Nepaisant to, kad „LG“ ir „Samsung“ pristatė atnaujintas savo 8K televizorių linijas, joms nebuvo skirta tiek dėmesio, kiek anksčiau, o 8K kokybės turinio trūkumo problemos sprendimas nuo pernai nė kiek nepasistūmėjo. Kai kurie mažesni gamintojai netgi nusprendė 8K naujienas iškeisti į 98 colių ar kirto įspūdingo įstrižainės dydžio modelius su ta pačia 4K raiška.

„Tokią kompanijų elgseną tikriausiai nulėmė visame pasaulyje sunkėjanti ekonominė situacija. 8K turinio nesiūlo nei „Netflix“, nei kita populiari vaizdo transliavimo platforma, todėl krizės akivaizdoje žmonės nėra pasiruošę išlaidauti apčiuopiamos naudos neatnešančioms inovacijoms. Reaguodami į tai, gamintojai labiau linkę kalbėti apie įvairius dirbtinio intelekto sprendimus, leidžiančius virtualiai „paaštrinti“ 4K kokybės vaizdą, kad jis primintų 8K ir jam atvaizduoti nereikėtų itin brangaus įrenginio“, – dėsto „Telia“ televizorių ekspertė.

Televizoriai be laidų – jau netrukus

Dar viena apžvalgininkų dėmesį patraukusi inovacija – televizorius be styrančių laidų. „LG“ parodoje pademonstravo „Signature OLED M“ modelį, į kurį jungiamas tik maitinimo laidas, o HDMI ir kiti įrenginiai prijungiami prie televizoriaus „smegenis“ atstojančios nedidelės juodos dėžutės. Pastaroji vaizdo ir garso signalą televizoriui gali perduoti belaidžiu būdu, nuo televizoriaus nutolusi iki 10 metrų atstumu. 

Pietų Korėjos technologijų milžinė žada, jog šis sprendimas be trukdžių leis transliuoti net 4K 120 Hz kokybės turinį, todėl vartotojai galės visam laikui pamiršti HDMI bei kitų kabelių maskavimą, televizorių pakabinus ant sienos, ir turėti dar patogesnę prieigą išoriniams įrenginiams. Kyla klausimas, ar realiomis sąlygomis žmonės tikrai nesusidurs su vaizdo atsilikimu ar strigimu, bet turint omenyje sparčią Wi-Fi ir kitų ryšių pažangą toks sprendimas atrodo įgyvendinamas.

Proga sutaupyti

Ekspertės teigimu, kasmetinės televizorių technologijų varžybos turi ir dar vieną vartotojams palankų efektą – nukritusias pernai pristatytų modelių kainas. Ilgai planavusiems atsinaujinti seną įrenginį tai patrauklu ir tuo, jog dauguma esminių pastaraisiais metais pristatytų technologijų pagaliau pasiekė ir vidutinį kainų segmentą, todėl nebūtina rinktis aukščiausios klasės atstovų.

„Pernykščiai „vidutiniokai“ gali pasigirti ne tik 4K raiška, bet ir itin plonais ekrano rėmeliais, milijardus atspalvių atrakinančiu 10 bitų standartu, filmų vaizdus dar labiau įtraukiančiais paverčiančia HDR10+ technologija ir naująja HDMI 2.1 jungtimi. Pastaroji itin aktuali turintiems „PlayStation 5“ ar „Xbox Series X“ žaidimų konsoles, nes leidžia žaidimus žaisti net iki 120 kadrų per sekundę kokybe. Iš tokių televizorių galima paminėti „Samsung QE55QN85B“, „LG 55QNED863“ ir „Sony XR-55X90K“, kuriuos „Telia“ elektroninėje parduotuvėje galima įsigyti nuo 35,5 eurų per mėnesį“, – pataria M. Marcinkevičiūtė. 

TAIP PAT SKAITYKITE