Auganti tendencija mobiliųjų rinkoje: vis didesnio populiarumo sulaukia telefonas, kuriame nėra interneto naršyklių

Telefonai tendencijos

JAV rinkoje populiarėja telefonas „Wisephone“, kuris sukurtas naudotojams, norintiems iškeisti įprastą išmanųjį su daugybe funkcijų į daug paprastesnį telefoną be interneto naršyklių ir socialinių tinklų programėlių. Indrė Bertašienė, „Tele2“ mobiliųjų telefonų kategorijos vadovė, priduria, kad šis telefonas itin minimalistiškas, todėl puikiai tinka tiems, kurie nori atsiriboti nuo skubančio pasaulio. 

„Šis įrenginys atrodo kaip išmanus telefonas, tačiau atlieka tik pagrindines funkcijas. Juo galima skambinti, rašyti žinutes, naudotis laikrodžiu, kamera ir žemėlapiais. Įrenginys gali prisijungti prie Wi-Fi tinklo, tačiau jame nėra galimybės naršyti jokiose kitose naršyklėse. Visos kitos dabartiniams išmaniems būdingos funkcijos, tokios kaip socialiniai tinklai, įrenginyje nepasiekiamos“, – paaiškina I. Bertašienė.

Telefonas be išmanių funkcijų

Tikriausiai nebeįsivaizduojame savo išmaniųjų telefonų be daugybės juose esančių funkcijų, visada prieinamų socialinių tinklų platformų („Facebook“, „Instagram“, „BeReal“), žaidimų programėlių ar vienu paspaudimu pasiekiamos darbinės el. pašto dėžutės. Tačiau naujasis telefonas „Wisephone“ visiškai nepanašus į visa tai apjungiantį išmanųjį. 

Naujasis „Wisephone“ atrodo ir veikia kaip įprastas išmanusis liečiamu ekranu, tačiau įrenginys išsiskiria tuo, kad turi unikalią operacinę sistemą, kuri vadinasi „WiseOS“. Ši operacinė sistema sukurta taip, kad naudotojai telefone galėtų pasiekti tik gamintojo siūlomas funkcijas. 

Tai reiškia, kad šiame telefone nėra iš anksto įdiegtų socialinių tinklų programėlių ir netgi interneto naršyklių – juo galima tik skambinti, rašyti SMS žinutes, fotografuoti, rašyti į užrašinę, naudotis žadintuvu, skaičiuokle ir žibintuvėliu. Telefone galima naudotis ir žemėlapiais, tačiau jiems nereikia nuolatinio prisijungimo prie interneto – juos galima pasiekti prisijungus prie Wi-Fi tinklo. Tuomet žemėlapiai užsikrauna ir vėliau veikia be interneto ryšio.

Šio telefono kūrėjas Chris‘as Kaspar‘as, įmonės „Techless“ įkūrėjas, siekė, kad telefone būtų tik būtiniausios funkcijos, labiau sutelkiančios dėmesį ir nesukeliančios priklausomybės nuo ekranų. 

Dar daugiau privalumų

Telefonas išsiskiria ir itin talpia baterija. Naudotojų, kurie įsigijo šį telefoną, teigimu, telefonas vienu įkrovimu gali veikti net kelias dienas. Žinoma, prie to prisideda ir tai, kad programėlė neturi greitai bateriją sekinančių programėlių. 

Be to, šis telefonas yra kur kas saugesnis nei įprastas išmanusis, kadangi gamintojas neperduoda jokių asmeninių duomenų trečiosioms šalims. Naudojantis šiuo telefonu jūsų nepasieks tikslinės, personalizuotos reklamos. 

Tinkamas pasirinkimas vaikams

Dėl saugumo ir programėlių limito šis telefonas klientus domina ir kaip pasirinkimas vaikams. Pirmiausia todėl, kad jame esančios funkcijos yra iš anksto įdiegtos ir telefone nėra jokių papildomų programėlių ar interneto – tokiu būdu vaikai negali naršyti virtualioje erdvėje. Be to, šio telefono negalima susieti su kitu įrenginiu, pavyzdžiui, nešiojamuoju kompiuteriu arba kitu mobiliuoju. 

Telefone netrukus bus įdiegta ir „Family Portal“ funkcija, skirta tėvams. Kūrėjai tikina, kad ši funkcija suteiks galimybę tėvams dar geriau apsaugoti savo vaikus, pavyzdžiui, sužinoti jų buvimo vietą. 

Tikimasi, kad įrenginys taps pasirinkimu ne tik trokštantiems atsiriboti nuo informacijos pertekliaus kasdienybėje, bet ir jaunesnio amžiaus vaikams, nes juos tėvai galės paprasčiau apsaugoti nuo telefone esančių grėsmių, netinkamo turinio ir ugdyti jų atsakingumą naudojantis išmaniaisiais įrenginiais.

TAIP PAT SKAITYKITE