Tvari šiandiena – šilumos siurbliai yra geriausias šildymo sprendimas namams

Nebereikia atskiros katilinės

Tvarumas, nulinės emisijos, žalioji energija – visi šie terminai ir raktiniai žodžiai nuolat skamba tiek žiniasklaidoje, tiek iš politikų lūpų, tiek iš verslo. Dabartinis pasaulis sparčiai žengia link to, kad visose gyvenimo srityse būtų mažinama tarša ir tiek mums patiems, tiek ateities kartoms pavyktų gyventi geresnėje Žemėje. Namų fronte dėl šių tikslų padaryta labai daug – pradedant naujais statybų reikalavimais, baigiant skatinimu įsirengti mažataršius arba tvarius energijos šaltinius. Tad šį kartą pakalbėkime apie vieną iš tokių šilumos siurbliai yra realus kandidatas pakeisti taršesnius ir pasenusius kieto kuro katilus bei sumažinti kiekvienų namų CO2 emisijas. Ar tai geriausias sprendimas namams?

Vienas iš didžiausių minusų įsirengiant paprastą dujinį ar malkinį katilą yra tai, jog reikia kamino bei atskiros katilinės. Rimtam šildymui turi būti sudarytos tinkamos sąlygos, kitaip kieto kuro deginimas arba dujų deginimas bus nesaugu ir net neefektyvu. Šilumos siurbliai gali būti sumontuoti bet kurioje patalpoje, o kitas bloko dalis turi būti lauke, tad viduje užimama ne tiek daug vietos, nereikia atskiros katilinės, planavimo (kaip dujinio katilo atveju), kamino.

Šiuolaikiniai šilumos siurbliai yra ergonomiški ir taupūs

Vyrauja daug klaidingų stereotipų apie tai, kokie įrenginiai yra šilumos siurbliai oras-oras. Daug kas galvoja, jog tai – neefektyvūs, triukšmingi, neilgaamžiai, nepatikimi ir negražūs techniniai sprendimai, kurie ir kainuoja brangiau, ir neduoda tiek naudos kiek įprastas kieto kuro katilas.

Kalbant apie efektyvumą, tai reikia paminėti, kad daug kas priklauso nuo modelio, tačiau naujausi šilumos siurbliai jau labai skiriasi nuo to, kas buvo rinkoje prieš 10-15 metų ir gali pasiūlyti neprilygstamai didesnį efektyvumą nei pirmtakai. Jie veikia ir prie žemesnių temperatūrų ir gamina daugiau šilumos pagal suvartojimą. Dėl triukšmo, daug kas taip pat priklauso nuo gamintojo, bet net ir itin didelę apkrovą patiriantys gruntiniai šilumos siurbliai Daikin veikia tokiu pačiu garsumu kaip ar net tyliau nei šnabždėjimas, tad rimties tikrai niekas nedrums.

Kalbant apie efektyvumą, galima paminėti tai, kad pagal šiuolaikinius standartus, pvz., modeliui Daikin Altherma 3 H HT (aukštatemperatūris šilumos siurblys) suteiktas A+++ energinio efektyvumo sertifikatas (aukščiausias). Jis net 65% energijos gauna iš oro, o tik 35% ima elektros energijos pavidalu. Dėl to mažėja CO2 pėdsakas.

Universalumas

Dujinis katilas bei įprastas kieto kuro katilas gali tik šildyti vandenį bei tiekti šilumą ten, kur jos reikia. Tačiau šiuolaikiniai šilumos siurbliai (beveik bet kuris monoblokas iš Daikin ar ne tik) ne tik šildo, bet ir vėsina. Na, o, jeigu dar turite modelį su integruotu boileriu, tuomet jis dar ir tiekia karštą vandenį jūsų namų poreikiams. Priklausomai nuo siurblio modelio, jūs galite gauti tokį universalų sprendimą, kokio tikrai nėra kitoje kategorijoje. Užuot pirkus papildomus kondicionierius arba boilerį, galima iš karto gauti viską viename ir pasirūpinti net keliomis svarbiomis sritimis iš karto. Tokį siurblį galima nesunkiai suderinti su esamais radiatoriais bei grindinio šildymo mazgais. Blokai gali būti montuojami tiek viduje, tiek išorėje ir yra pritaikomi naujiems arba renovuojamiems objektams.

TAIP PAT SKAITYKITE